Turniej z okazji Dnia Dziecka

7 czerwca 2014
TURNIEJ Z OKAZJI DNIA DZIECKA - MIFUNE W CZUBIE!!!!

Bardzo dobrze wypadli judocy UKS MIFUNE GDAŃSK w Turnieju Z Okazji Dnia Dziecka, który odbył się 7.06.2014 na Hali Widowiskowo-Sportowej Gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. Wystawiliśmy liczną ekipę judoków na co dzień trenujących w SP 79 i SP ŚW. Kazimierza w Gdańsku. Mifuniacy spisali się znakomicie zdobywając "worek" medali. W prowadzonej klasyfikacji drużynowej zajęliśmy bardzo dobre V miejsce nieznacznie ustępując UKS Conrad Gdańsk, SGKS Wybrzeże Gdańsk, Galenowi Gdynia i AZS AWFiS Gdańsk (po pierwszej turze walk byliśmy nawet liderem turnieju). Jest więc "moc i siła" w naszych młodych judokach. Należy z optymizmem patrzeć w przyszłość, dalej pracować, nie zrażać się małymi porażkami i cieszyć się ze zwycięstw.
Należy podkreślić bardzo dobrą organizację zawodów. Turniej przebiegał bardzo sprawnie, nie było przestojów, uruchomionych zostało aż 8 mat. Swoją obecnością zaszczycił zawody najlepszy trójmiejski judoka wszechczasów, dwukrotny medalista Igrzysk Olimpijskich Pan Janusz Pawłowski, który dekorował młodych judoków. W turnieju wzięło udział ok. 300 zawodników i zawodniczek, wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a najlepsi medale i nagrody rzeczowe. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku liczba uczestników się co najmniej podwoi.
Nasza dyscyplina staje się coraz bardziej popularnym sportem masowym na całym świecie. Ostatnio został on doceniony również przez UNICEF, który uznał judo za najbardziej ogólnorozwojową dyscyplinę sportu na świecie.